34.Grup (Motorlu taşıt parça ve aksesuarları bakım ve onarımı) Meslek Komitesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde plansız park edilen araçların denetlenmesini ve yaşanan park sorununun giderilmesini istedi.

Sektör mensubu üyelerinden gelen şikayetleri ele alan komite üyeleri, Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde motorlu araçlar için otopark yerinin olmaması nedeniyle hem işyeri sahiplerinin hem de sanayiye alışveriş yapmak ve iş için gelen araç sahiplerinin araçlarını boş buldukları yerlere uygunsuz şekilde park etmek zorunda kaldıklarını belirttiler. Komite üyeleri, özellikle, iç sokaklarda bulunan kaldırımların köşe başlarına park edilen araçların hem sürücülerin görüş mesafelerini engellediği hem de yolların daralmasına, yayaların geçişinin zorlaşmasına neden olduğunu ifade ettiler.

Akdeniz Sanayi Sitesi içerisindeki cadde ve sokaklarda plansız park edilen araçların denetlenmesini öneren komite üyeleri, bu çerçevede sanayi sitesi içerisinde yaşanan park sorunun giderilmesi için Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne yazı yazılmasını istedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu buldu.