Antalya Kültür Sanat Kaleiçi Evi, 2019-2020 sezonuna, ‘doğa’ya ve doğa’daki insan varlığına gönderme yapan bir sergiyle giriyor: Skadi Engeln’in Doğa ve Okuma Gezileri / Türkiye, Almanya, Fransa  adlı ahşap ve linol baskı sergisi.

Serginin açılışına ATSO Başkan Yardımcısı Cihangir M. Deniz, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan, Mustafa Ayanoğlu ve Ayhan Kızılsavaş’ın yanı sıra, çok sayıda sanatsever katıldı.

Bütün dünyada iklim krizi için farkındalığı yükseltecek eylemlerin yapılacağı 20-27 Eylül 2019 haftasının ilk günü açılacak olan sergide sanatçı Skadi Engeln’in , 2011 yılında gerçekleşen Fukuşima nükleer felaketinden sonra yaptığı “birbiri içine geçen” veya “bozulmuş” işlerle, insanın doğaya müdahalesinin izlerini sürdüğü eserler yer alıyor. Eserlerde görülen genellikle dikey çizgi ve hatlar, insanın peyzaja, hem gözlemci hem de aktör olarak dahil oluşunu simgelerken, öte yandan dünyada bir arada yaşanan uyum ve çatışmaya da gönderme yapıyor.

Skadi Engeln eğitimini FH Otterberg’de Robert van de Laar’ın heykel atölyesi ile Michael Kohr ve Hermanus Westendorp’un resim atölyesinde tamamladı. Berlin ve Fransa’da yaşayan sanatçı şimdiye dek Berlin, Düsseldorf, Bonn, Hamburg, Münih, Paris, Graz, New York ve Molde gibi kentlerde çeşitli solo ve karma sergilere katıldı. Eserlerinin bir kısmı uluslararası koleksiyonlara dahil edildi.

Sergi 6 Ekim’e kadar Pazartesi hariç her gün saat 13:00-19:00 arasında AKS Kaleiçi Evi’nde ziyaret edilebilir.