18.Grup (Plastik, kauçuk ve alüminyum ürünleri) Meslek Komitesi, kent içi trafik yoğunluğuna bazı tali yolların trafiğe kapanmasının neden olduğunu hatırlatarak örnek olarak Uncalı Mezarlığı önündeki yoğunluğu bypass eden tali yolun açılmasını istedi.

Komite üyeleri, kentimizdeki trafik yoğunluğu ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Özellikle, trafik yoğunluğunun şehrin belli noktalarında yaşandığını ifade eden komite üyeleri, bunun sebeplerinden birinin de anayolları rahatlatan bazı tali yolların kullanıma kapatılması kaynaklı olduğunu ifade ettiler.

Örnek olarak, Molla Yusuf Mahallesinde 1454. Sokağı (Uncalı Mezarlığı’nın batısında, Göksu Deresi kenarından devam eden) Hürriyet Caddesine bağlayan tali yolun kısa süre önce trafiğe tamamen kapatılmasını gösteren komite üyeleri, ancak anılan tali yolun daha önce batı çevre yolu istikametinden gelip Molla Yusuf Mahallesi ve Gürsu Mahallesi istikametine giden araçlar için bir bypass noktası olduğunu, ayrıca Uncalı Mezarlığı önünde oluşan trafik yoğunluğunu da engellediğini ifade ettiler.

Komite üyeleri, bahse konu tali yolun asfaltlanarak tekrar trafiğe açılması amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğü’ne yazı yazılmasını önerdiler.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisini dikkate alarak gerekli yazışmayı başlattı.