49.Grup (Sağlık hizmetleri) Meslek Komitesi, tüm üyelerin davet edileceği “Sağlıkta Bilinçli İlaç Kullanma” konulu bilgilendirme semineri yapılmasına karar verdi. Seminer Eylül ayı sonunda yapılacak.

Komite üyeleri, geçtiğimiz yıl ATSO Akademi çatısı altında 2019 yılında “Sağlıkta Şiddet Kodu” ve “Sağlıkta Bilinçli İlaç Kullanma” konusunda bilgilendirme eğitimlerinin yapılmasını önerdiklerini hatırlattılar.

Önerilen eğitimler için yapılan çalışmalar hakkında komite üyelerine bilgi veren Eğitim ve Mesleki Sertifikasyon Müdürü Anıl Işıldağ, “Sağlıkta Şiddet Kodu” konulu eğitim için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Komite üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İle İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkan Yardımcısı Dr. Ebru Büyükkaraman  ile yapılan görüşme doğrultusunda “Sağlıkta Bilinçli İlaç Kullanma” konusunda İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde bir bilgilendirme semineri yapılabileceğini bildirdiler.

Komite üyeleri, Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinin sunumuyla ATSO Akademi çatısı altında ücretsiz olarak tüm üyelerimizin de davetli olacağı “Sağlıkta Bilinçli İlaç Kullanma” konulu bilgilendirme seminerinin Ekim ayında yapılmasına karar verdiler.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu komitenin kararını olumlu bularak gerekli girişimlere başladı.