37.Grup (Restoran, yiyecek, içecek ve eğlence hizmetleri) Meslek Komitesi, Sağlık Müdürlüğü ile birlikte “Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat işbirliği platformu” konusunda bilgilendirme toplantısı düzenleme kararı aldı.

Komite toplantısına katılan Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Kurum Başkanlığı’ndan Uzman Helime Kuşu ile Diyetisyen Gamze Karakaya ilgili Bakanlık tarafından başlatılan sağlıklı beslenme ve hareketli hayat işbirliği platformu konusunda üyelere bilgi aktardılar. Komite üyeleri, bu bağlamda, aşırı tuz ve şeker tüketiminin azaltılmasına yönelik başlatılan çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu bildirdiler.

Komite üyeleri, yapılan değerlendirmeler neticesinde Ocak ayı içerisinde sektör mensubu grup üyelerine yönelik “Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat işbirliği platformu” konusunda bir bilgilendirme toplantısı yapılmasının faydalı olacağını bildirdiler.

Komite, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Kurum Başkanlığı yetkililerinin sunum yapacağı bilgilendirme toplantısının Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda Ocak ayı içerisinde yapılmasının uygun olacağına karar verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu bularak gerekli girişimleri başlattı.