9.Grup (Tekstil) Meslek Komitesi, En Güzel Vitrin Yarışması’nın şartlarını belirledi. Yarışma duyurusu Ocak ayı içerisinde yapılacak ve 30 Nisan tarihinde de kazananlar açıklanacak.

“En Güzel Vitrin Yarışması” 2019 bahar/yaz sezonu için tekrar yapılacak ve söz konusu yarışma için Odamız sorumluluk sahasındaki sadece 9. meslek grubuna mensup üyelerden başvuru alınacak.

Komitenin bu önerisi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu tarafından uygun görülmüş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan yetkilendirilmişti.

Komite yaptığı toplantıda yarışma detayları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu ve şartları da şöyle belirledi:

Buna göre;

Yarışma için Ocak ayı içerisinde duyuruya çıkılacak. 20.03.2019-22.04.2019 tarihleri arasında başvurular alınacak. 30.04.2019 tarihinde da kazanan yarışmacıların açıklanacak.

Jüride, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan ve 9. Grup Meclis üyesi Rifat Çelik’in, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 3 temsilci, Akdeniz Reklamcılar Derneği ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden birer temsilci davet edilecek.

Yarışma için Odamız sorumluluk sahasındaki sadece 9. Meslek grubuna mensup üyelerden başvuru alınacak.

Yarışmacılardan, 4 farklı açıdan çekilmiş 4 adet A4 ebadında hazırlanmış renkli vitrin fotoğrafları ve vitrin tasarımı için kullanılan tema ile uygulanış biçimini 100 kelimeyi geçmeyecek şekilde anlatan sunum ile birlikte Oda Faaliyet Belgesi istenecek.

Yarışma kriterlerinin aşağıdaki gibi olması isteniyor;

*Vitrinde bahar/yaz teması kullanılması,

*Özgün olması ve yaratıcı fikirler içermesi,

*Işık düzeni,

*Renk tasarımı,

*Ürünü öne çıkarma özelliği,

*İndirim, özel gün/hafta gibi durumlara hızlı ve kolay uyum sağlayabilmesi,

*Bahar/yaz sezonu içerisinde yeni eklentilere uygun olması,

*Dış cephe vitrini olması,

*Tasarımda tehlike oluşturmayacak malzemeler kullanılması.

Komite, yarışma duyurusu için el broşürü bastırılmasını, e-bülten, Oda web sayfası, sosyal medya hesapları ve SMS vasıtasıyla da duyurulmasını önerdi.

SEMT PAZARLARINDA TRAFİK

Komite üyeleri, grup üyelerinden alınan şikayetler doğrultusunda, semt pazarları etrafında yaşanılan trafik karmaşası konusunu ele aldı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, semt pazarlarında hem pazarcı esnafının hem de alışveriş için gelen halkın araçlarının trafik sıkışıklığına neden olduğu belirtildi. İlimiz genelinde çok ciddi boyutlarda otopark sorunu yaşandığı, bu sorunun il bazında kişi başına düşen araç fazlalığından ve buna karşılık otopark alanlarının yetersizliğinden kaynaklandığını ifade eden komite üyeleri, söz konusu sorunun ortadan kaldırılması için kamu alanlarının (Pazaryerleri, parklar, camiler, semt spor sahaları vb.) altlarına otopark projeleri yapılması gerektiği dile getirdiler. Komite, yaşanılan otopark sorununun çözümü noktasındaki önerilerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerine yazılı olarak iletilmesini istedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin belirlediği yarışma şartları ile istek ve önerilerini olumlu karşılayarak gerekli girişimlere başladı.