Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 20.Grup (İzolasyon, seramik ve sıhhi tesisat malzemeleri) Meslek Komitesinin Ağustos ayı olağan toplantısında, sektörden gelen talepler değerlendirildi.

Komite üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelerde; üretim ve yatırım yapacak, istihdam yaratacak, ihracatı artıracak tüm firmaların bu kaynaklardan yararlanması için gerekli olan, uzun vadeli ve sabit faizli krediye ulaşmasının çok güç hale geldiği belirtilerek, bazı bankaların hiç kredi vermediği gibi bazı bankaların da istediği işletmelere kredi kullandırdıkları, kullandırılan krediler için ise yüzde 50’ye varan faizler uygulandığı, kredi limit tahsisi adı altında yüksek miktarlarda masraf alınarak, zorunlu sigorta yapıldığı ve 6 ay ile 1 yıl arasında değişen zamanlarda kredi yenileme ücreti gibi masraflar alındığı dile getirildi.

Komite üyeleri tarafından, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların sektörü zorladığı belirtilerek, ödemesiz dönemli, düşük faizli, banka tarafından yapılan hayat sigortası ile dosya vb. adı altında herhangi bir ücret ödenmeyeceği, bir kredi desteği talep edildi.

Komite talebinin TOBB aracılığıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yazı ile iletilmesi konusunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına karar verildi.

ATSO Yönetim Kurulu, komitenin önerisiyle ilgili gerekli girişimleri başlattı.