Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan ve yönetimiyle bir araya geldi. Toplantıda ATSO ve ASKON’un çalışmaları, bölge ekonomisinin durumu ve geleceğe yönelik beklentiler konuşuldu.

Toplantıda ASKON üyelerinin sorularını da yanıtlayan Davut Çetin, 2022 yılının 2021 yılına göre daha iyi geçmesini beklediklerini ifade etti. Antalya ekonomisinin büyük oranda turizme bağlı olduğuna dikkat çeken Başkan Çetin, “Yeni sezona iyi hazırlanmalıyız. Büyük bir sürpriz olmaz ise 2022’de 16 milyon turist ağırladığımız 2019 rakamlarını yakalarız” dedi.

Antalya-Burdur ve Isparta’nın birbiriyle entegre olduğunu belirten Davut Çetin, üç ilin birlikte üretim yapacağı bir ortak Organize Sanayi Bölgesi kurulmasının hedeflendiğini, ancak bunun için 15-20 milyon metrekare bir alana ihtiyaç bulunduğunu belirtti. Çetin, bu yıl ATSO olarak bölgesel ticaret fuarı düzenlemeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

ASKON Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan da, ATSO Başkanı Davut Çetin’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. ASKON olarak önümüzdeki aylarda Kazakistan ve Katar’dan alım heyetlerini Antalya’da konuk edeceklerini belirten Urfan, mart-nisan döneminde ise e-ticaret zirvesi gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.