Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Eğitmen Defne Sarısoy, ‘Etkin İletişim ve Sunum Teknikleri’ eğitiminde Antalyalılarla buluştu.
 
“İnsanı insan yapan temel özellikler aynıdır. Farklı olan hayatla ne şekilde iletişim kurduğumuzdur. Bazen bir söz, bazen bir bakış, bazen bir duruş bizi farklılaştırır. Her insan bir bilmecedir. Bilmecenin kodlarını çözmek ya da kendimize yeni kodlar eklemek, iletişimi sanat yapan en önemli unsurdur” diyen Defne Sarısoy, eğitim çalışmasını teorik ve pratik olarak gerçekleştirdi. Toplantıyı ziyaret eden ATSO Başkanı Ali Bahar, ‘ATSO ne iş yapar diye konuşulurdu biz de o algıyı yıkmayı ve ATSO’yu şeffaf bir hale getirerek, sizlerle olan iş birliğimizi ve iletişimimizi her geçen gün daha da artırmayı istiyoruz” dedi.

Salonu dolduran kadın ve erkeklere nefes egzersizi yaptıran Sarısoy, eğitime “Nefesin Önemi, Stres Beden İlişkisi, Stresten Arındıran Nefes Çalışmaları, Sesi Doğru Kullanma, Topluluk Önünde Konuşma” konularını anlatarak devam etti. Eğitimin, hayatla bağın ancak iletişimle mümkün olduğunu anlayan, sorunun çevredeki insanlarda değil kendinde olduğunu düşünen insanlara hitap ettiğini vurgulayan Sarısoy, “Empati kurmanın önemini kavrayan, iletişimsizlik ve öz güven sorununun, hedeflere ulaşmada en büyük olduğunu bilen ve değişime inanan kişilere hitap eden bir eğitim programımız var” dedi.