ATSO 42. Grup (Uzmanlaşmış destek hizmetleri) Meslek Komitesi öncülüğünde düzenlenen “İş Sağlığı ve Güvenliği Sektöründe Sorunlar ve Çözüm Önerileri Arama Çalıştayı” ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda yapıldı. 49. (Sağlık hizmetleri) ve 42. (Uzmanlaşmış destek hizmetleri) meslek gruplarına kayıtlı tüm üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen çalıştayda sektörel sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Çalıştayın açılışında bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin, “Bugüne dair tüm konuşulanlar, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri uzman arkadaşlarımızın da katkıları ile dosya haline getirilecek. Biz de yönetim kurulu olarak dile getirilen sorunları hangi mecrada çözebiliyorsak ortaya taşıyacağız. ATSO’nun yapması gerekenleri de Odamızın iş planına dahil edeceğiz. Bu vesileyle bugün burada bulunan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sizler, yoğun iş temponuzdan zaman ayırıp sektörünüze sahip çıkmak üzere buraya geldiniz. Biz de ATSO Yönetim Kurulu olarak bugün burada ortaya konan birlikteliğin güzel çıktılara dönüşmesi için her türlü gayreti göstereceğiz.

Sizlerden ricam; sektörel taleplerinizi, önerilerinizi, bizlerden beklentilerinizi her platformda bizlerle paylaşmanızdır. Odamızın sosyal medya hesaplarını lütfen takip edin. ATSO Akademi bünyesinde son derece değerli eğitimler düzenleniyor. Girişimcileri, e-ticarete yönelmek isteyenleri, yüzünü dış ticarete dönenleri destekleyen programlarımız var. Ekonomiyi yakından izleyebilmenize olanak sağlayan raporlar paylaşıyoruz. Kentte kültürel ve sanatsal gelişim için hayata geçirdiğimiz projeler var. Odanın kapısından girmeyen, Odanın faaliyetlerini izlemeyen üyemiz kalmasın istiyoruz.

Burası tüm üyelerimizin Odasıdır. 45 bin üyenin oluşturduğu güçlü bir yapıdan bahsediyoruz. Bu gücü kentimiz ve ülkemiz için hep birlikte daha fazla üretmek, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye ve Antalya bırakmak için kullanalım” dedi.

Moderatörlüğünü Stratejist Ufuk Peker’in yaptığı Çalıştayda; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Sektörel Risk Yönetimi ve İstatistik Daire Başkanı Ergün Can, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Uzmanı Abide Şentürk, İSGHEDER Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turhan Şalva, A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sayın Nasuh Boztepe birer konuşma yaparak bilgi paylaşımında bulundu.