32.Grup (Konut ve işyeri yapı kooperatifleri) Meslek Komitesi üyeleri, özellikle son yıllarda, kooperatifçiliğin yok olma aşamasına geldiğine değinerek, Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında olduğu gibi kooperatifleşme ve yardımlaşmaya önem verilmesi halinde ülke ekonomisine ciddi katkı sağlanacağı, yerel üretim değerlerinin arttırılacağı ve işsizliğin önlenmesine de çok ciddi katkı sağlayacağını vurguladılar. Komite, bu kapsamda proje çalışmaları yapma kararı aldı.

Eskişehir ve Tunceli Belediyeleri tarafından başarılı bir şekilde uygulanan kooperatifçilik örneklerinin Antalya’da da geliştirilerek başarıyla uygulanabileceğini belirten komite üyeleri, hazırlık altyapı çalışmalarını başlattıklarını bildirdiler.

Komite üyeleri, örnek teşkil etmesi nedeniyle, oluşturulması planlanan projenin alt yapısı için incelemeler yapmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilgili uzmanlarından randevu alınmasını istedi.

ATSO KÖY 4.0 PROJESİ

Komite üyeleri, şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve doğal yaşamla iç içe yaşamak isteyenler için hayata geçirilmesi planlanan ATSO Köy 4.0/Modern Yaşam Köyü projesi ile ilgili çalışmaların başladığını bildirdiler.

Söz konusu proje detaylarının görüşülmesi maksadıyla Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan, Mustafa Ayanoğlu ve Hüseyin Eroğlu ile 43.Grup (Mimarlık faaliyetleri) Meslek Komitesi üyelerinin katılımlarıyla ortak bir toplantı kararlaştırıldı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin istek ve kararlarını olumlu bularak destek olunacağını açıkladı.