17.Grup (İlaç ve tıbbi malzeme) Meslek Komitesi, kendi grup üyeleri ile 49. Grup (Sağlık Hizmetleri) üyelerine yönelik ‘Sağlık Hukukunda Arabuluculuk Hizmeti’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Komite ayrıca Kamu ihale sözleşmeleri ve kamu alacakları konusunda üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla ‘Hastane İşlemleri ve Kamu İhale Hukuk İlişkisi’ konusunda bir toplantı yapılması kararı aldı.

Komite üyeleri, sağlık sektöründe faaliyet gösteren üyelerin sektör ile ilgili yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundular. Bu kapsamda, Odamız 17.Grup (İlaç ve tıbbi malzeme) ile 49.Grup (Sağlık hizmetleri) grup üyelerine yönelik;

a) Hasta ve sağlık hizmeti sunucuları arasında yaşanan uyuşmazlıkların çözümüne katkı sunmak adına 26 Nisan 2019 Cuma günü 15.00-17.00 saatleri arasında Antalya Arabuluculuk Derneği Başkanı Avukat Hayrullah Demir ile Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Kaya’nın sunumlarıyla “Sağlık Hukukunda Arabuluculuk Hizmeti” konulu bir bilgilendirme toplantısı yapılması,

b) Kamu ihale sözleşmeleri ve kamu alacakları konusunda sağlık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin yaşadıkları sorunların çözümüne katkı sunmak için de 14 Haziran 2019 Cuma günü 15.00-17.00 saatleri arasında Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Agah Kürşat Karauz’un sunumuyla “Hastane İşlemleri ve Kamu İhale Hukuk İlişkisi” konulu bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını önerdiler.

Bu çerçevede, komitenin önerisi doğrultusunda Odamız Eğitim ve Sertifikasyon Müdürlüğünce çalışma yapılması istendi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerilerini yerinde bularak gerekli çalışmaları başlattı.