Antalya tarım sektöründeki tecrübesini Samsun’a aktaracak.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 24-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Growtech 20. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı’na katılmak üzere Antalya’da bulunan Vali Zülkif Dağlı başkanlığındaki Samsun heyeti, Samsun Bafra’da kurulacak Sera OSB için ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında tarım sektörü temsilcileri ve yatırımcılarla bir araya geldi.

Antalya TSO Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın turizmin yanı sıra, özellikle örtü altı tarım üretiminde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Tarımdaki tecrübemizi Samsun ile paylaşmaya ve her türlü desteği vermeye hazırız” ifadesini kullandı.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra TSO, Bafra Ticaret Borsası, Bafra Ziraat Odası ve Bafra Sera OSB yöneticilerinden oluşan heyet, toplantının ardından, Antalya’da sera üretim yapan işletme ve çiftçilere ait topraklı ve topraksız tarım alanları ile süs bitkileri yetiştiriciliği, fide yetiştiriciliği ve tohum ıslahı yapan işletme seraları ile sera kurulumu yapan bir işletmede incelemelerde bulundu. Heyet, ANFAŞ’ta düzenlenen Growtech Fuarı süresince temaslarını sürdürecek.