Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 30.Grup (İnşaat faaliyetleri), 32.Grup (Konut ve iş yeri yapı kooperatifleri), 41.Grup (Gayrimenkul faaliyetleri), 43.Grup (Mimarlık faaliyetleri) ve 44.Grup (Mühendislik) Meslek Komiteleri İmar Barışı konusunda odamız üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla bu ay içinde bir toplantı yapma kararı aldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilisi bilgi vermek için davet edilecek.

Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırmak amacıyla yapılan yasal düzenleme ile çıkarılan İmar Barışı konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunan komite üyeleri, bu çerçevede, üyelerin İmar Barışı konusunda bilgi eksiklerini giderebilmek ve tüm detayları ile bilgilenmelerine olanak sağlamak maksadıyla bir toplantı yapılmasını önerdi.

Temmuz ayı içerisinde Odamız Meclis Salonu’nda 10.00-12.00 saatleri arasında yapılması planlanan bilgilendirme toplantısında sunum yapmak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden bir yetkili davet edilecek. Toplantı duyurusu tüm oda üyelerine SMS ve e-posta aracılığıyla yapılacak.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu buldu.