ATSO Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Polonya ile ekonomik ve ikili iş birliklerini artırmak için Varşova’ya gidiyor.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Polonya-Antalya ekonomisinin geliştirilmesi için Varşova’da bir dizi ziyaret gerçekleştirecek. Varşova Ticaret Odası (WIG) ile ikili iş birliklerinin artırılması amacıyla düzenlenen program kapsamında, Antalyalı ve Polonyalı iş insanları arasına ticaret köprüsü kurulması için çalışmalar yapılacak. Bu kapsamda Varşova Ticaret Odası Başkanı Marek Traczyk, Varşova Ticaret Odası Denetim Kurulu Başkanı Marcin Zamoyski’nin yanı sıra Polonya Ticaret Odası, T.C. Varşova Büyükelçiliği, PTAK Warsaw Expo ve Polonya Turizm Odası ziyaretler gerçekleştirilecek.

PROTOKOL İMZALANACAK

Antalya ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında paylaşımlar yapacaklarını kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “İthalatımızın ve ihracatımızın olduğu Polonya ile turizm alanında, kongre ve spor turizmi gibi alanlarda iş birliklerimizin olması ve bu konuda bir artış yaşanması için iki ülke nezdinde iş birliklerimizi geliştirmeliyiz” dedi. Ziyaretten maksimum fayda ile döneceklerini dile getiren Başkan Bahar, “Varşova Ticaret Odası ile yıllar önce yapılan bir protokol mevcut, ziyaret kapsamında bu protokolü güncelleyip, güçlendireceğiz. Bütün protokollerimizi üyelerimiz çıkarına yapacağız ve kentimize, gelişmiş üretim gücümüz, alt yapımız sayesinde ciddi bir ivme kazandıracağız” diye konuştu.